Aan de rechteroever van de Waal tussen Tiel en Ochten is buitendijks de Willemspolder gelegen. Het project 'Willemspolder' is verdeeld in twee fases. De eerste fase betreft het gedeelte vanaf de Nieuweweg in IJzendoorn tot circa 500 meter voor de Prins Willem-Alexanderbrug (nummer 2 op de kaart).
Het project Willemspolder is een onderdeel van gebiedsvisie Midden-Waal, een gebiedsontwikkeling van 12 km lang. De uiterwaarden tussen Dodewaard en het Amsterdam-Rijnkanaal bij Tiel transformeren de komende jaren in een waterrijk natuurgebied.
Inrichtingsplan Willemspolder fase 1
Voor de herinrichting van Willemspolder fase 1 is een milieueffectrapportage gemaakt (zie documenten). Hieronder is de verbeelding van het voorkeursalternatief opgenomen.