Wij kunnen elke uitdaging aan! Dat moeten Lars Henckens met zijn vrienden Solenn en Arne gedacht hebben toen ze hun zinnen op de Eifeltoren in Parijs hadden gezet. Dit najaar deden ze mee aan de 24H2 Challenge: 24 uur lang op waterstof door Europa. Voor het Dekker-team werd het een echte uitdaging. “We hebben in het holst van de nacht een taxichauffeur aangeklampt om ons te helpen.”
Elk jaar doet Dekker mee met een of meerdere teams. De 24H2 Challenge is een enerverend spel waarbij je veel leert wat er speelt op het vlak van waterstof en mobiliteit. Je kunt zoveel mogelijk punten verdienen door binnen 24 uur zoveel mogelijk vooraf vastgestelde hotspots aan te doen. Dat vraagt keuzes maken en heel goed plannen, zeker wat het tanken onderweg betreft. 30 teams deden mee, in 29 personenauto’s en 1 bestelauto. Op waterstof.
Gewapend met meerdere tankpassen en een creditcard ging het Dekker-team vanaf het Provinciehuis van Utrecht voortvarend van start. “Ga vooral niet naar Parijs”, had André van den Broek ze gewaarschuwd. En dat had hij niet moeten zeggen… Het jonge team zonder H2-ervaring stapte in een waterstofauto van Dekker en vroem!
Lars, Solenn en Arne in Antwerpen
Eerst naar Antwerpen. Yeah, dat ging goed. Snel op de foto voor een van Dekkers beton-projecten en door naar Brussel. “Ach, rijden in een waterstofauto is niet spannend, het is net elektrisch rijden”, vertelt Lars, “maar tanken was wel een ding.” Zijn gezicht betrekt als hij daaraan terugdenkt. “We hadden een app waarin de H2-tankstations stonden. Na Antwerpen dachten we de tank vol te kunnen gooien, maar niet dus.” Vol tanken zat er niet in. “Doordat we eerst in Antwerpen zijn gaan lunchen, waren we niet het eerste team dat het tankstation aandeed.” H2-pompstations blijken geen oneindige voorraad te hebben. Dat werd meerdere keren een beetje tanken.
Na Brussel op naar Parijs. Daar was geen hotspot volgens het spel maar wel de Eifeltoren. Niets kon ze tegenhouden, het kon immers volgens de brandstof-app. Parijs verscheen op de borden. Eerst tanken. “Het tankstation dat we aandeden, was in aanbouw. De app klopte niet.”
Even op de foto in Brussel voor de punten
De volgende pomp was 100 km verder en ze hadden nog maar 80 km op de teller. “Dat was spannend. We zijn vervolgens met een gangetje van 80 km per uur over de snelweg verder gereden, en… we hebben het gered!”
Zo kwamen ze ’s nachts in een voorstad van Parijs aan met 0 op de teller. Even tanken en dan door naar de verlichte Eifeltoren! “Maar we kregen de pomp niet aan de praat. Alle tankpassen geprobeerd, zelfs de creditcard van André accepteerde de pomp niet.” De moed zakte hen in de schoenen. Ze stonden met een lege tank bij een verlaten tankstation.
Gelukkig rijden er in Parijs taxi's op waterstof en kwam er eentje tanken. "We hebben in het holst van de nacht een taxichauffeur aangeklampt om ons te helpen." Contant geld kon hem uiteindelijk bewegen zijn bedrijfspas uit te lenen. “Die actie voelde niet oké, maar was wel onze redding”, blikt Lars terug.
De rest was snel verteld. Geen Parijs, geen Eifeltoren meer gezien. Ze moesten direct terug om op tijd de finish te halen. Dekker viel dit keer niet in de prijzen, maar het team heeft onderweg wel ontiegelijk veel geleerd. Ook in Antwerpen: “Op de Karel de Grote Hogeschool kregen we een presentatie over de toekomst van waterstof.” Is er voor waterstof een toekomst wat mobiliteit betreft? “Er zijn nog een hoop obstakels te overwinnen, maar vertrouwen in de toekomst is er zeker.” De verwachting is dat elektrisch rijden blijft voor de korte ritten en vervoer op waterstof ook voet aan de grond krijgt voor zwaar vervoer en lange trajecten. Vooral voor de scheepvaart lijkt waterstof hoge punten te scoren.
Finishen bij Louwman & Parqui
En wat heeft deze 24H2 Challenge Lars opgeleverd? Eén groot avontuur dat hij en zijn vrienden niet hadden willen missen. “Het was supergaaf om hieraan mee te mogen doen, al was het heel intensief én vermoeiend.” Hij heeft ook een hoop geleerd: rijden op groene waterstof is mooi, maar nog wel duur en ingewikkeld. Als junior-medewerker van Dekker en rechtenstudent behoort dit nu nog niet in zijn mogelijkheden, maar zijn interesse is wel degelijk gewekt. Hij heeft tijdens de challenge ervaren dat het waterstofwereldje heel gemoedelijk is. Juist omdat het nog in de opstartfase zit, helpt iedereen elkaar.
Dat Dekker in waterstof investeert, vindt hij een goede stap: “Innovators als Dekker zijn hard nodig voor de energietransitie waarin we zitten. Zo breng je de toekomst stukje bij beetje dichterbij.” En Parijs? “Tja, Parijs…”, Lars lacht, “Parijs kun je prima per trein bereiken.”
© 2018 Dekker groep BV | Alle rechten voorbehouden | Disclaimer | Privacy | Algemene Voorwaarden